Wreszcie jakaś odmiana! Ze znajomymi jesteśmy fanami gier i planszówek. Kryminauci bardzo pozytywnie nas zaskoczyli, to nie tylko fajna zabawa na wieczór ze znajomymi, to jeszcze całkiem fajna dawka wiedzy z zakresu kryminalistyki.
Grażyna D

ROZWIĄŻ SPRAWĘ, CZYLI JAK GRAĆ

KRYMINAUCI® to interaktywna gra detektywistyczna offline ze wsparciem panelu online, w którą można grać w domu, na wakacjach, w weekend, samemu lub z przyjaciółmi. Gdy zamówisz pudełko z grą KRYMINAUCI w Twoje ręce trafią AKTA SPRAWY zamknięte w ponumerowanych KOPERTACH. Należy otwierać je w odpowiedniej kolejności i we właściwym czasie zgodnie z instrukcjami oficera prowadzącego. Każda KOPERTA to nowe informacje, zeznania, dowody i poszlaki. Przejście do kolejnej koperty i uzyskanie dostępu do dalszych AKT SPRAWY, możliwe jest dopiero po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań weryfikujących wiedzę o prowadzonym śledztwie. Odpowiedzi pozwalają na wytypowanie kolejnych świadków i podejrzanych. Jednocześnie poszerzają spektrum prowadzonej sprawy.  Każdy zauważony szczegół, nieścisłość lub podejrzana informacja mogą dać odpowiedź na pytanie, które pozwoli pchnąć sprawę dalej i umożliwi dostęp do kolejnych AKT.

Właściwa ocena dowodów, wysłuchanie zeznań świadków, analiza dodatkowych dokumentów i ukrytych poszlak pozwoli ustalić co naprawdę mogło się wydarzyć, kto posiadał motyw i którzy ze świadków mają coś do ukrycia. Po otwarciu wszystkich KOPERT i zapoznaniu się ze wszystkimi AKTAMI SPRAWY,  czyli przesłuchaniu, przeczytaniu i przeanalizowaniu całego materiału dowodowego, możliwe będzie zbudowania scenariusza całej historii, wskazanie sprawcy i wyjaśnienie jego motywów.

W tej grze nie jesteś sam. Procesowi prowadzenia śledztwa towarzyszy funkcjonariusz policji, który działa w terenie i dostarcza Wam kolejnych okruchów informacji w miarę rozwoju postępowania. Pomaga Wam też w przypadku chwilowego zastoju, udzielając drobnych podpowiedzi i motywując do działania. Główny bohater, który jest odpowiedzialny za daną sprawę liczy na Waszą pomoc. Wy jako specjalna, zewnętrzna jednostka konsultantów śledczych pod nazwą KRYMINAUCI® jesteście ostatnią nadzieją policji, na zamknięcie śledztwa zanim podejrzany zbiegnie lub dowody przepadną.

Na detektywistyczną grę KRYMINAUCI® składają się, podobnie jak w realnie prowadzonych sprawach, przeróżne materiały dowodowe:

  • pliki audio z zeznaniami świadków i podejrzanych
  • notatki policyjne
  • raporty laboratoryjne
  • sekcje zwłok
  • analizy daktyloskopijne i DNA
  • mapy terenu i budynków
  • zdjęcia z interwencji
  • nagrania

i wiele innych dokumentów, na których codziennie pracują policjanci wydziału kryminalnego.

KRYMINAUCI® to nie gra na czas. Możesz rozwiązać sprawę za jednym posiedzeniem albo rozłożyć sobie to wyzwanie na kilka wieczorów. To Ty decydujesz, czy prowadzisz śledztwo samodzielnie, czy w gronie przyjaciół.  Aby dołączyć do gry, musisz jedynie zamówić pudełko z AKTAMI SPRAWY kryminalnej oraz posiadać dostęp do Internetu. Choć KRYMINAUCI® to gra detektywistyczna zamknięta w kartonie pełnym AKT SPRAWY: dokumentów, notatek policyjnych, analiz, zeznań, zdjęć, map i szkiców oraz raportów, to jednak nie wszystko! Materiałom dowodowym towarzyszy panel online, który umożliwia, odsłuchiwanie zeznań, weryfikację postępów śledztwa oraz co równie ważne w panelu online można uzyskać drobne wskazówki i podpowiedzi, gdy sprawa utknie w martwym punkcie i będziecie potrzebowali pomocy. Przyda się też duży stół oraz kartki i długopisy do robienia notatek.

Gotowi podjąć wyzwanie?