Super sprawa! Nie spodziewałam się czegoś takiego, kryminał, słuchowisko i zabawa w jednym. Wreszcie jakaś gra, w której mogę poczuć się jak prawdziwy detektyw i faktycznie mam wpływ na przebieg śledztwa. Polecam!

Karolina M

DOŁĄCZ DO ŚLEDZTWA, CZYLI O GRZE

KRYMINAUCI® to pierwsza i jedyna na polskim rynku towarzyska gra kryminalna inspirowana prawdziwymi procedurami i dokumentami wykorzystywanymi w procesie śledczym. Ta gra detektywistyczna pozwoli Tobie i Twoim znajomym wcielić się w rolę profesjonalnych śledczych i wesprzeć działania operacyjne policji w zakresie:

  • analizy dowodów i dokumentów,
  • przesłuchiwania świadków,
  • badania dowodów znalezionych na miejscu popełnienia przestępstwa,
  • wyciągania wniosków z analiz laboratoryjnych oraz przeprowadzonych sekcji zwłok,
  • weryfikacji raportów daktyloskopijnych i wielu innych dokumentów dotyczących przestępstw,
  • budowania scenariuszy i odtwarzania przebiegu przestępstwa
  • typowania podejrzanych,
  • ujęcia sprawców i udowodnienia ich winy.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak policyjny śledczy, który analizując akta, zeznania dowody i poszlaki, krok po kroku próbuje rozwikłać sprawę kryminalną, to gra KRYMINAUCI® przeznaczona jest właśnie dla Ciebie!

Przed Tobą nowe wyzwanie i zarazem świetna intelektualna rozrywka, która nie tylko wciągnie Ciebie i Twoją drużynę bez reszty i pobudzi wyobraźnię, ale pozwoli na wykorzystanie umiejętności, które stanowią codzienny element pracy śledczego prowadzącego sprawę.

Nadrzędnym celem śledztwa jest rozwikłanie zagadki kryminalnej, przy wykorzystaniu dostępnych dowodów  i poszlak, które pozwolą Tobie i Twoim przyjaciołom połączyć ze sobą fakty, znaleźć nieścisłości, zebrać dowody i wskazać winnego. Chcemy, abyś poczuł się jak prawdziwy detektyw, który musi wykazać się nie tylko uważną analizą dokumentów i rzetelnym zbieraniem materiału dowodowego, ale również intelektem, empatią i wyobraźnią, aby w pełni zrozumieć profile psychologiczne świadków oraz podejrzanych, poznać ich tajemnice i powiązać ich zeznania z prowadzonym śledztwem.  Wszystkie te działania pozwolą połączyć ze sobą w jedną logiczną całość informacje, dowody i poszlaki, których wcześniej nikt inny nie dostrzegł i tym samym pomóc policji rozwikłać skomplikowaną sprawę kryminalną i ująć sprawców.

KRYMINAUCI® to także pomysł na oderwanie się od codziennej pracy przed monitorem, mimo że zarówno komputer, jak i dostęp do Internetu, są integralną częścią tej zabawy. KRYMINAUCI® w 90% bazują na materiałach drukowanych oraz plikach audio, a całość gry jest jedynie wspomagana panelem online, dzięki któremu można weryfikować postępy w śledztwie i komunikować się z oficerem prowadzącym w celu otrzymania dodatkowych podpowiedzi lub wskazówek do prowadzonej sprawy. To wszystko pozwala graczom na spędzenie kreatywnie czasu wolnego niekoniecznie przed monitorem komputera, za to przy 100% gwarancji pasjonującej i trzymającej w napięciu intelektualnej rozrywki kryminalnej.

Gra detektywistyczna KRYMINAUCI® wzbogacona jest o profesjonalne materiały audio, które podobnie jak audiobooki, słuchowiska i podcasty kryminalne pozwalają pobudzić wyobraźnię i pomagają graczom zanurzyć się w atmosferze prowadzonej sprawy. W rolę prowadzącego śledztwo funkcjonariusza policji oraz licznych bohaterów, wcielają się profesjonalni aktorzy, co dodatkowo pozwala budować profil psychologiczny świadków i podejrzanych.

KRYMINAUCI, czyli Wy Drodzy Gracze, to po prostu specjalna, ale przede wszystkim elitarna jednostka zewnętrznych konsultantów śledczych. Zamawiając do domu pudełko z AKTAMI SPRAWY do rozwiązania i wcielając się w rolę detektywów wspieracie działania policji tak, aby jej funkcjonariusze mogli skupić się na pracy operacyjnej i działaniach w terenie.

Seria naszych gier pozwoli spędzić czas w nieszablonowy sposób, sprawdzić się w roli detektywa,  zdobyć wiedzę z zakresu szeroko pojętej kryminalistyki oraz piąć się po kolejnych stopniach kariery, aż do uzyskania tytułu eksperta w naszej społeczności KRYMINAUTÓW.